Profesyonel Saç Ekimi Merkezi
İletişimWhatsAppMobil
Kaş Ekimi
Kaş Ekimi

Daha güzel görünümlü alımlı kaşlara kavuşmak artık çok kolay

Kaş Ekimi Tedavisi

Kaş ekimi günümüzde en çok bayanlar tarafından tercih ediliyor olsa da erkeklerinde sayısı zamanla artış göstermektedir. Kaş yüzümüze ve mimiklerinize şekil vermede kullanılan en önemli unsurlardan birisidir. Kaş ekimi yapılacak kişide belirli şartlar aranmalıdır. İlk olarak 20 yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Bunun iki sebebi vardır birincisi vücudun hormonal bir dengeye ulaşması bu yaşları bulmaktadır. İkincisi ise fiziki gelişiminin tamamlanmasıdır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Yeterli yaşa sahip kişi geldiğinde öncelikle ekim yapılacak bölgenin doku kalitesi kontrol edilmelidir. Dokusunda yara ve yanık izi varsa bu bölge iyi incelenmeli ve ona göre işlem yapılmalıdır aksi halde işlem başarısızlıkla sonuçlanabilir. Kaş bölgesinde genellikle bölgesel kayıplar veya yetersiz çıkışlar gözlemlenmektedir. Komple dökülme ve çıkışın olmadığı durumlarda gözlemlenmektedir. Buna sebep olan birden fazla etken vardır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; genetik sebepler, hormonal sebepler, alopesi, stres, yara ve yanık sonrası dökülmelerin gerçekleşmesidir.

Kaş Ekimi Tekniği

Kaş için uygun çizgi belirlenirken hem kişinin istekleri baz alınır hem de yüzde ki altın oranı yakalamak için en uygun doğal çizgi belirlenmelidir. Kaş için yine en uygun donör alanı 2 kulak arasında kalan kafanın arka bölümüdür. Şunu özellikle belirtmek gerekir ki donör alanda bu işlem yapılırken saçlar kesilmez. Yani o bölgede işlem yapıldığı belli olmayacaktır.

Buradan alınacak saç folikülleri özellikle tekli graftlerden seçilmelidir. Bu seçilen tekli graftler de 0,6 mm kalınlığında punch kullanılarak alınmalıdır. Çünkü kaş bölgesinde doku kalınlığı az olduğu için çok daha fazla ince işçilik gerekmektedir. Köklerin yerleştirileceği kanallar açılırken doğru açı ve doğru derinlikte açılmalıdır. Kanalların açılma açısı 15-25 derece arasında olmalıdır.

Daha düşük bir açıda olursa doku zarar görüp doğru beslenmeye bilir daha yüksek açıda olursa da doğal görünmeyecektir. Kaş ekiminin bakımı da yine saç ekimi ve sakal ekimi kadar kolaydır ama yine de özel bakım yapmak gerekmektedir.

Ekilen Kaş Ne Zaman Çıkar

İlk 15 gün özel şampuan ve losyon ile özel yıkama yapılmalıdır. Yıkama yapılırken veya masaj yapılırken yine kaşın uzama yönüne göre yapılmalıdır. İlk 8 gün sağa sola dönüş yapmadan sırt üstü yatılmalıdır. Kaş ekimi yapan kişi gerek dereceli gözlük gerekse güneş gözlüğü ilk günden itibaren takabilir. Fakat gözlük ekim bölgesine değmemelidir.

Ekilen kaşlar öncelikle şok dökülme dediğimiz evreyi yaşarlar sonrasında 3. Aydan itibaren çıkışlar başlar. Yaklaşık 7.-8. Ayda görünümünü tamamlamış olacaktır. Tabi bu işlem kişinin metabolizma hızına göre göre değişiklik gösterdiği için bazen 1 yılı bulduğunda olabilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrası Görüntü

Son olarak belirtmek gerekir ki ekilen kaşlar ilk yıllardan normal kaşlar dan daha hızlı uzama eğilimindedir. Uzadığında uçlarından makasla kesmek gerekmektedir. Zamanla bölgeye adapte olarak normal hızda uzamaya başlarlar.

Kaş Ekimi Merkezleri

İstanbul Hair Center, FUE Yöntemi ile kaş ekimi uygulamalarını alanlarında uzman doktorlar eşliğinde sizlere sunar. Sizde Fue Yöntemi İle Kaş Ekimi hizmetlerimizden yararlanmak için İstanbul’un kalbinde Şişli, Mecidiyeköy’de yer alan Merkezimizi ziyaret edebilir ücretsiz analiz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sizleri mutlu müşterilerimiz arasında görmek dileğiyle..

Detaylı Bilgi İçin Uzmanlarımıza Danışabilirsiniz.

Hızlı İletişim: +90 (212) 343 13 10 / +90 538 485 63 18


  • İstanbul Hair Center
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup