Anlaşmalı Olduğumuz Kurumlar

DT. HACI SİNAN ATICI

Ortodonti Uzmanı
1978 yılında Adana’da doğan Dr Hacı Sinan Atıcı, ilkokulu Karaman Cumhuriyet İlkokulu ve Kilis Cumhuriyet İlkokulu”unda, ortaokulu Kilis Anadolu Lisesi ve Erzurum Anadolu Lisesi”nde, liseyi Erzurum Anadolu Lisesi ve Zonguldak Anadolu Lisesi”nde okumuştur. 2002 yılında Gazi Ünivesitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2003-2007 yılları arasında Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti doktora ve uzmanlığını tamamladıktan sonra, 2008 yılında askerlik görevini Mevki Asker Hastanesi ve Etimesgut Hava Hastanesi”nde yedek subay olarak yapmıştır.
2010 yılında Kentucky Üniversitesinde Jeffrey Okeson tarafından verilen ‘Çene Yüz Ağrıları ve Temporomandibular Eklem’ kursunu tamamlamış.
2016-2018 yılları arasında 2 yıl süren ‘Roth Williams Fonksiyonel Okluzyon ve Ortodonti’ eğitimini tamamlamıştır.
Mesleki eğitimlerine aralıksız devam eden Dr Hacı Sinan Atıcı yurtdışı ve yurtiçinde birçok mesleki kongre ve kursları takip etmektedir. Dr Hacı Sinan Atıcı, Türk Ortodonti Derneği üyesidir.

DOÇ. DR. EROL CANSIZ

İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (Çapa Diş Hekimliği Fakültesi), Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2014 yılında aynı bölümde öğretim üyesi oldu. Uzmanlık eğitimi süresince dünyada maksillofasiyal cerrahi olarak anılan çene ve yüz cerrahisine ilgi duymaya, bu alandaki komplike ameliyatları yapmaya başladı.Yardımcı Doçent ünvanıyla İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde çalıştığı sırada maksillofasiyal cerrahi ile ilgili bilgi ve tecrübesini arttırmak amacıyla İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda altı ay süreyle rektörlük görevlendirmesi ile çalıştı. Daha sonra Almanya Osnabruck’de, Clinicum Osnabruck Maksillofasiyal Cerrahi Departmanı’nda ve İngiltere Londra’da, St.Georges Medical University Maksillofasiyal Cerrahi Departmanı’nda çalıştı. Ülkemize döndükten sonra maksillofasiyal cerrahi alanındaki komplike ameliyatları gelişmiş ülkelerdeki standartlarda yapabilmek amacıyla tıp fakültesi okumaya karar verdi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2019 Ağustos ayında Ağız Diş ve Çene Cerrahisi dalında Doçent ünvanını aldı. Bu sırada İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (Çapa Tıp Fakültesi) Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda, bu branşın diş hekimliğinden bağımsız bir branş olamayacağını düşünerek, bölümün ülkemizdeki geleceğine katkı sağlamak amacıyla, diş hekimliği kökenli bir ağız diş ve çene cerrahisi uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tıp fakültesi içerisinde cerrahi bilimler bölüm başkanlığına bağlı bir anadal olarak kurulan Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nın ilk ameliyatlarını gerçekleştirdi. 2020 yılında Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği’nin uluslararası temsilcisi oldu.

Halen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Doçent kadrosunda çalışan Erol Cansız aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’da ek görevle çalışmaktadır. Erol Cansız ayrıca İstanbul Suadiye’deki muayenehanesinde hastalarını kabul etmekte, Florance Nightingale, Memorial ve Medicana hastanelerinde komplike ameliyatlarını gerçekleştirmektedir. Maksillofasiyal cerrahinin her alanına ilgili olmakla birlikte ortognatik cerrahi ve temporomandibular eklem cerrahisi ile özel olarak ilgilenmektedir.

TANFER HASTANESİ

TANFER 1981 yılında Dr.Nihat Tanfer tarafından kurulmuştur.

1985 yılından itibaren kliniğimizde implant uygulaması yapılmaktadır.1990 yılından itibaren başlanan Estetik Porselen ve Zirkonyum Diş, Lamine Veneer yapılmaktadır2012 yılında Türkiye’de bir ilk olan “BOX TECHNİQUE” operasyonu Dr.Nihat Tanfer tarafından uygulanmıştır. Çene kemiği çeşitli nedenlerle erimiş; protez diş yapılma şansı olmayan hastalara yeniden çene kemiği yapılmaktadır. Osteobiorejenerasyon adı da verilen bu yeni tedavi yöntemi yle operasyonun üzerinden altı-sekiz ay geçtikten sonra oluşan sağlıklı kemik dokusu üzerine implant ve protez uygulanabilmektedir. Bu yöntem sayesinde üç boyutlu olarak yeniden oluşan çene kemiği, estetik bir şekilde onarılmaktadır. Orijinal hale gelen kemiğe implant uygulanarak hasta estetik dişlere kavuşmaktadır.İstanbul, Nişantaşı, Rumeli Caddesinde bulunan kliniğimiz üç katlıdır. Yedi ünitesi, beş doktoru ve yedi asistanı bulunmaktadır.
Diş Hekimlerimiz ve klinik personelimiz hastalarımıza her dilde hizmet vermektedir.İmplantlar, özellikle BOX TEKNİK operasyonları ve yetersiz kemik olduğunda kullanılmak üzere DR.NİHAT TANFER tarafından tasarlanmıştır.