Dhi Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi Saç Ekimi İstanbul da son yıllarda saç ekimiyle ilgili teknolojik malzemelerin kullanılmasıyla birlikte saç ekimi konusunda ilerlemek mümkün olmuştur. Özellikle DHI saç ekimi konusunda yapılan işlemler geliştirilmiştir. Sıklıkla tercih edilen bu yöntem, saç kaybı yaşayanlar için önemli hale gelmiştir.

Pek çok avantajı bulunan bir yöntem olmasının yanı sıra kalıcı saç tedavisinin geliştirilmesinde önemli rol oynayan bir tekniktir. Saç kaybının nedenleri bilindiği takdirde önlem almak da daha kolay olacaktır. Özellikle erkeklerde saç kaybının 35 yaş üstünde başlaması ve çözüm arayışında bulunmaları sebebiyle DHI ortaya çıkmıştır.

Bu yöntem ile birlikte saç dökülmesine kalıcı olarak çözüm bulmanın yanı sıra standartlarını da geliştirilmesi ve ilerletilmesi mümkün hale gelmiştir. DHI saç ekimi, diğer yöntemlere göre daha avantajlı olan bir yöntem olması sebebiyle tercih edilir.

Özellikle günümüzde yaygın olarak kullanılan FUE ve dhi saç ekimi alanında başarılı sonuçlar vermesi sebebiyle ilgi görür. Ayrıca diğer yöntemlere göre kalıcılığın artırılmasını destekleyen bir sisteme sahip olan bu yöntemin kullanılması önemlidir.

Saç kaybının temel nedenleri arasında beslenme ve bakım gibi çevresel koşulların yanı sıra hormon özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Temeldeki sorunun çözülmesiyle birlikte saç dökülmesinin kalıcı olarak engellenmesi mümkün hale gelir.

Tamamıyla müşteri odaklı düzenlenen DHI tekniği diğer yöntemlerin yanı sıra kalıcılığın sağlanmasında etkili olduğu için kabul edilmiştir. Dolayısıyla sıkça kullanılan seçenekler arasında yer alır.

Dhi saç ekimi ne demek?

DHI tekniğinin ne demek olduğu ile ilgili birçok soru mevcuttur. Özellikle saç dökülme problemi yaşayan kişilerin bu sorunla baş etmelerinin önemli yollarından biri olan bu teknik saç ekimi anlamında en etkili yollardan bir tanesidir. Aynı zamanda avantajlı teknikleri arasında yer alır. Son yıllarda teknolojik gelişmelerin meydana gelmesiyle birlikte yeni tekniklerin Geliştirilmesi de mümkün hale gelmiştir.

DHI yani direkt olarak saç ekimi operasyonu kişilerin saç tipinin analiz edilmesiyle birlikte sağlıklı saça kavuşmalarına katkı sağlamaktadır. Saçın sağlıklı alanlardaki etkisine zarar vermeden saç olmayan bölgelerde yoğunluk meydana getirerek sık ve doğal bir görünüme kavuşmayı amaçlayan bir yöntemdir. Bu yöntemle birlikte saç olmayan bölgelerde de yeni saçların meydana gelmesi mümkün hale gelir. Oldukça etkili bir yöntemdir.

Dolayısıyla yaygınlaşan bir popülariteye sahiptir. DHI tekniğinde genel anlamda saç olmayan bölgelerdeki yoğunluğun artırılması amaçlanır. Bu anlamda yapılacak olan işlemlerin belirlenmesinin ardından saç olmayan bölgelerdeki yoğunluğunun arttırılması sağlanır.

Bu yöntem direkt olarak saç ekiminin yapılmasına destek verir. Dolayısıyla herhangi bir sorun yaşamamak sızın saçını artırılması mümkün hale gelir. Uygulama standartlarının geliştirilmesi ile birlikte kullanılan bu yöntemle ilerlemelerin sağlanması da mümkün hale gelmiştir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminin hızlı yollarından bir tanesi olan DHI belirli süreçlerden geçilmesiyle yapılır. Bu anlamda belirli adımlarda geçilen süreci barındıran bir yöntemdir. DHI yönteminde adamlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Öncelikle saç estetiği alanında uzman olan doktor saçınızın yapısını inceleyerek analiz eder ve saçınızın ekim prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol eder.
 • Daha sonrasında doktor operasyon sırasında kullanılacak olan greft sayısını belirler ve işlemlerin nasıl yapılacağıyla ilgili ilerlemeleri gerçekleştirir.
 • Eğer 5.000 greft üzerinde değilse işlem tıraşsız bir şekilde de gerçekleştirilebilir.
 • Eğer çok fazla greft kullanmayı gerektiriyorsa saçını tıraş edilecektir.
 • Tıraş işlemi sonrasında ekim alanlarının belirlenmesi ve ön çizgisinin detayları gibi belirlemeler yapılır.
 • Ağrı ve acı yaşanmaması açısından anestezi ya da sedasyon uygulanır.
 • Donör saç kökleri alınarak tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir.
 • Saçın yoğunluğuna göre operasyon süresi uzayabilir. Fakat genel olarak 10 saattir.
 • Eğer seans sürerse zamanın bölünmesiyle farklı günlere aktarılır.

DHI saç ekimi yöntemiyle kalıcı olarak saçlara sahip olmak mümkündür.

Dhi da kullanılan kalemlerin (implanter pen) özellikleri nelerdir?

DHI tekniğinde kullanılan implanter kalemleri ince yapıda ve uç kısmının sivri olduğu bir kalemdir. Saç kökünün içine rahatlıkla yerleştirilmesi amacıyla minimal boyutlara sahiptir. Gelişmiş teknolojilerin kullanılmasıyla birlikte CHOI implanter kaleme olarak adlandırılan bir iğnedir.

İnce yapısıyla birlikte kanallardan daha iyi bir işlev görmesi mümkündür. Operasyonda hastanın saçına göre kalemlerin sayısı artar ve uçları da değişir. Bundan dolayı hekimlerin ilk başta kontrol yapmaları önemlidir. Bu kontrolün ardından kullanılacak olan iğnelerin uçları belirlenir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Uygulama aşamasında da hekim kontrolünde ilerlemenin Önemli olduğu bir yöntemdir. Özellikle saç estetiği alanında uzman doktorların uygulama yapması gerekir. Donör bölgeden toplanan saç gösterimi saçın az olduğu alana transfer edilmesi yöntemine denir.

İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Bu yöntemde kesi atılma işlemi de yapılmaz. Dolayısıyla iz kalma gibi bir sürecin olmamasının yanı sıra iyileşme sürecinde de kolaylık sağlanır. DHI yönteminde kanal açılma işlemleri de yapılmaz.

Bu işlemlerin ardından yeni saç ekimi mümkün hale gelir.  Özellikle kanal açılmasıyla birlikte kolaylığın arttığı belirtilir. İğne yardımıyla saçların kanal üzerinde sürüklenmesi ile işlem gerçekleştirilir.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi yönteminde birçok avantaj vardır fakat uygulanabilecek kişilerin belirlenmesi önemlidir. Özellikle tıraşlı ve tıraşsız şekillerinin bulunması nedeniyle tercih edilen bir yöntemdir.  Dolayısıyla her konuda öncelikle doktor görüşmesinin yapılması ve ardından da risk veya avantajların belirlenmesi önemlidir.

Aynı zamanda ince telli saçlara da uygulanabilir fakat saç kökü toplama süreci içerdiği için ince telli saçların yeterli gelmemesi mümkün olduğundan dolayı bu konuda hekimle görüşmek ve buna göre kararların verilmesi önemlidir. Detaylı analiz yapıldıktan sonra karar verilir.

Dhi Saç Ekimi Yöntemi Aşamaları Nelerdir?

DHI yönteminin belirli aşamaları bulunur. Bu aşamalar arasında saç foliküllerinin kalem içerisine yerleştirilmesi, ekim için saç köklerinin uzman doktora verilmesi, saç köklerinin 40 45 derecelik açılarla ekilmesi, yerleştirilen köklerin kalınlık yapısının belirlenmesi ve işlemin tamamlanması şeklindedir. Bu işlem sonunda ister eden görünüme kavuşulması da mümkün hale gelir.

Dhi Saç Ekimi İşlem Süresi Ne Kadardır?

DHI saç ekimi işlem süresi makine ve uzman personelin tecrübesini bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat genel olarak süreci belirtmek gerekirse 12 saat civarında olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda süreyi belirleyen diğer etken saç kalınlığının belirlenmesidir.

Dhi Saç Ekim Operasyonu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

DHI saç ekimi yönteminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlardan en önemlisi ekim sırasında ortamın steril hale getirilmesidir. Unutulmamalıdır ki steril ortamda gerçekleştirilmeyen bir saç ekimi işlemi daha sonrasında saçlı deride enfeksiyon meydana getirir. Özellikle bu anlamda dikkat edilmemesi kişinin sağlığını riske atan ciddi bir komplikasyon oluşumuna sebeptir. Klinik seçiminde bu nedenden dolayı dikkatli olunması gerekir.

Özellikle meydana gelebilecek sorunların göz önünde bulundurarak uygulamanın başarısının arttırılabilmesi için dikkat etmek önemlidir. Son yıllarda sayısı fazlaca artan merdiven altı olarak tanımlanacak alanlarda saç ekimi yaptırılması daha sonrasında ciddi cilt sorunlarına neden olmuştur dolayısıyla bir saç ekimi yaptırılmak isteniyorsa güvenli alanların seçilmesi gerekir.

Aynı zamanda saç ekimi sonrasında meydana gelebilecek olan kızarıklık hassasiyet kaşıntı kabuklanma gibi belirtiler en fazla 2 hafta süresince normal olarak kabul edilebilir eğer 2 haftayı geçkin bir süre boyunca devam ederse mevcut bir enfeksiyon belirtisi bu tekniğin yanlış yapıldığını da kanıtlar.

Bu yöntemi uygularken uzman personelin güve belirdiğini ölçmek adına daha önce yaptığı işlemleri görmek istemeniz gerekir. Çünkü en ufak bir hatada sağlığınızın tehlikeye atılması durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.  Bunların yanı sıra kullanılan cihaz, gidilen kurum saç ekiminde oldukça önemlidir.

Dhi Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır.  DHI yapıldıktan sonra işlem alanı steril olarak temizlenmeli ve bakımı da belirli bir düzen verin yapılmalıdır. Düzenli bir bakım ile süreç kolaylıkla atılacak ve istenilen görünüme kavuşulması sağlanacaktır.

Dhi Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

DHI tekniğinin ardından hızlı bir iyileşme süreci mevcuttur. İşlemde herhangi bir kesi atılmadığı ondan dolayı iyileşme süreci daha hızlı şekilde gerçekleştirilir. DHI saç ekimi sonrasında yaklaşık olarak bir hafta kadar kabuklanma meydana gelebilmektedir.

Bu kabuklanmalar kısa süre içerisinde iyileşecek kabuklanma vardır. Bu evrede karşımıza çıkan diğer bir nokta ise şok dökülme olarak adlandırılan bir evredir. Saç çekimlerinde sıklıkla karşılaşılan noktalardan biri olan bu evre yaklaşık olarak 15 20 gün içerisinde saçların tamamının dökülmesi ile meydana gelir. Daha sonrasında saçlar doğal haliyle çıkmaya başlar. Yaklaşık olarak 6 aylık bir süreç sonunda %70 oranında saçların çıkması mümkün hale gelir.

Dhi Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi işlemi birçok kişinin istediği ve hayalindeki görünüme kavuşmak için başvurduğu bir yöntemdir. DHI saç ekimi ise iz ve kesik gibi işlemlere gerek duyulmadan kolaylıkla gerçekleştirilen bir süreçtir.

Dolayısıyla bu süreçte avantajların neler olduğunu bilmek tüm vakaların hakkıdır. Alınan greftlerin sağlıklı bir görünüme kavuşturulması için aktarılmasına verilen isim olan DHI bir çok avantaja sahip olan bir yöntemdir . Bu avantajlar:

 • Saç köklerinin dokudaki kalışının engellenmesi ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi desteklenir.
 • Saç köklerinin sağlıklı bir şekilde kalma oranını yükseltir.
 • Kese alanından az olması nedeniyle kanama meydana gelmesi engellenir.
 • Operasyon sonrası iyileşme süreci ve kişinin normal hayatına dönmesi kolaylaşır.
 • Tıraşsız yönteminin bulunması sebebiyle kolaylık sağlar.

Bu yöntemin avantajlarını sırala bak karar verme aşamasında önemlidir.

Dhi Saç Ekimi Yöntemi Komplikasyonları Nelerdir?

Tüm saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi DHI saç ekimi operasyonunda da belli başlı komplikasyonlar meydana gelir. Bu konuda doktordan bilgi almak oldukça kıymetlidir. Sterilize bir ortamda çalışmanın yapılmasıyla birlikte sorunsuz bir sürecin atlatılması önemlidir.

DHI saç ekimiyle birlikte meydana gelecek bazı komplikasyonlar arasında kızarıklık, şişlik, morluk gibi basit durumlar meydana gelebileceği gibi enfeksiyon olma olasılığı da bulunur. Fakat diğer yöntemlere bakıldığında bu teknikte enfeksiyon oluşma oranı oldukça düşüktür. Bu enfeksiyon ise antibiyotik kullanımıyla daha da düşük hale getirilir.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

En iyi DHI merkezleri Seçiminde alanında uzman personellerin bulunduğu merkezler tercih edilmelidir. Bu merkezlerde sağlık açısından da herhangi bir problem meydana gelmemesi sağlanacağı için avantajlı olması mümkündür.

Özellikle bu yöntemle tecrübeli uzman hekimlerin olması önemli olduğu için seçilecek merkezin kapsamının da geniş olması gerekir. Uzman personelden alınacak yardım ile birlikte sorunsuz bir saç ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2024

DHI saç ekimi merkezleri içerisinde belirlenen birtakım fiyatlar mevcuttur. Çeşitli zamanlarda fırsat ve kampanyalar oluşturularak formlar yayınlanır. Buna göre verilen formları doldurarak özel fırsat ve kampanyalardan yararlanma oranı arttırılır.

Sonuç olarak bu destekler sayesinde düşük fiyatlarla da işlemlerin yapılması mümkündür. Güvenilir bir alanda işlemin yaptırılması ile birlikte sağlığın da tehlikeye atılmaması mümkün hale gelir.

Genel olarak bakıldığında 25.000 TL ile 30.000 TL arasında değişen fiyat listesini görmek mümkündür. Dhi saç ekim fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizler ulaşabilirsiniz.

Dhi Saç Ekimi Yöntemi ile FUE Yöntemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

DHI saç ekimi tekniğinde alınan saçlar direkt olarak uygulanır. Fakat FUE yönteminde alınan donörler bir süre bekletilir. Özellikle DHI tekniğinde süreç daha uzunken FUE yönteminde daha kısadır. Ayrıca FUE tekniği yönteminde ekilen saç sayısı daha fazladır. Böylelikle yoğun bir görünüm elde edilmesi mümkündür.

Dhi Saç Ekiminin Sonuçları Ne Zaman Görünmeye Başlar?

Özellikle DHI yönteminde saçların görünmeye başlaması için en az 6 aylık bir süreç gereklidir. Bu süreçte ara ara dökülmelerin yaşanması ve daha sonrasında da tam anlamıyla saçların çıkması mümkündür. Özellikle 6. Ayda %70’e yakını çıkması beklenir. Böylelikle istenilen görünüme kavuşulması sağlanır. Şok etkisinin ardından saçlar sağlıklı şekilde çıkar.

DHI Saç Ekim’i Sonrası Ne Zaman Normale Dönülür?

DHI saç ekimi sonrasında normale dönülebilmesi için belirli bir süreç gerekir. Özellikle bu işlemden sonra en az 15-30 süre ile birlikte beklemek gerekir. Daha sonrasında sorunsuz bir şekilde normale dönmek mümkündür. Fakat bu işlem yalnızca duş almak, yatmak için beklenmesi gereken bir işlemdir. Günlük yaşama dönülmesinde DHI yönteminde herhangi bir engel yoktur.

DHI Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Normal Duş Alınır?

DHI ya da diğer saç ekimi yöntemlerinde belirli bir süre beklemek gerekir. Bu sürecin ardından tekrardan duş almak mümkündür. Özellikle yapılacak olan işlemlerden sonra yeni saçların da zarar görmemesi için duş alırken saçları sürtmek gibi tehlikeli durumlardan uzak durulması gerekir.

DHI saç ekimi ne kadar sürer?

DHI saç ekim yaklaşık olarak 10-12 saat gibi bir sürede yapılır. Bu işlem sonrasında istenilen görünüme kavuşulması mümkün hale gelir. Özellikle gerçekleştirilecek olan işlemler uzman personelin deneyimine, merkezde yer alan ürün çeşitliliğine göre de farklılık gösterir. Bu süreçte faktörlerin değişimine de dikkatli olmak önemlidir.

DHI Saç Ekim’i Kaç Yıl Dayanır?

Saç ekim yöntemleri ile birlikte ekilen saçlar genel olarak kalıcıdır. Fakat bu anlamda merdiven altı alanlarda uygulamaların yapılması sonrasında hem saçların kalıcı olması mümkün olmaz hem de enfeksiyon riski artar. Eğer uygun bir merkez seçilmişse uygulanan yöntemler ömür boyu kalıcıdır.

DHI yöntemi fiyatları pahalı mı?

DHİ saç ekimi fiyatları yapılan işleme ve uzman deneyimine göre farklılık gösterir. Buna göre seçilecek olan merkeze göre de fiyatlarda değişimler meydana gelir.

Bunların değerlendirmesinin yapılması ile birlikte sorunsuz bir şekilde işlemlerin tamamlanması sağlanır. Bu işlemler pahalı malzemelerin kullanımını gerektiren bir işlemdir. Bundan dolayı çoğu yerde pahalı olarak nitelendirilebilir.

Saç ekimi kimlere uygulanabilir?

Saç ekimi, saçının görünümünden hoşlanmayan, saçlarında açıklık olan ve bununla ilgili sorun yaşayan kişilere uygulanır. Bu yöntem saç kaybı yaşamış kişiler tarafından talep edilir. Öncelikli olarak saçın önünde meydana gelen dökülmelerden rahatsız olan kişilerin işlemi yaptırması mümkündür.

Ayrıca genel anlamda 35-40 yaş üstü erkeklerde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bunun yanı sıra kadınlarda da sıklıkla tercih edilir. Bu anlamda belirli değerlendirmelerin yapılması ile birlikte işlem uygulanır.

Saç kaybının nedenleri nelerdir?

Saç kaybının birçok nedeni bulunur. Bu anlamda stres yapılması, depresyon hali, travma gibi belli başlı sorunların saç kaybının temel nedeni olduğunu söylemek mümkündür.

Yaş sınırı söz konusu mudur?

Saç ekiminde herhangi bir yaş sınırı söz konusu değildir. Fakat genel olarak 35 yaşından sonraki süreçte saç ekiminin istendiği görülür. Bu konuda saçında açılmalar, dökülmeler meydana gelen kişilerde bu işlemin uygulanması mümkündür.

DHI saç ekiminde süre ne kadardır?

DHI saç ekim yönteminde süre 10 ila 12 saat arasında değişir. Bu anlamda sürenin azalması ya da artmasının belirli faktörleri bulunur. Bunlar arasında kişinin saç yoğunluğu, uzmanın deneyimi ve greft çokluğu olarak sıralanabilir.

DHI kaç günde iyileşir?

DHİ saç ekimi sonrasında günlük yaşama dönülmek için beklemek gerekmez. Bu yöntemin ardından yalnızca duş almak, yatmak için belirli bir süre beklemek gereklidir.

DHI saç ekimi kaç greft?

Uygulanacak olan DHI yönteminde kişilerin ihtiyacına yönelik olarak greft sayısı da değişiklik gösterir. Bu anlamda uzman tarafından belirlemeler yapılır.

DHI saç ekimi kaç saat sürer?

DHI işlemleri yaklaşık olarak 10-12 saat sürer.

DHI Saç Ekiminde saçlar ne kadar uzar?

Saç ekiminde belirli bir süre beklemek gerekir. DHI yapıldıktan sonra 6 aydan sonra saçların tam olarak uzaması mümkündür.

DHI kalem tekniği nedir?

DHI yönteminde özel olarak implanter kalemi kullanılır. Bu kalemle birlikte uygulamak daha kolay hale gelir. Bu kalemde ince ya da kalın olarak farklı uçların bulunması mümkündür. Bu uçlarla birlikte daha kolay uygulama yapılır.

DHI mi Safir mi?

DHI saç ekim yöntemi diğer yöntemlere nazaran daha fazla avantaja sahiptir. Bundan dolayı uygulama açısından seçim yapılabilecek bir işlemdir.

Yeni saçlara kavuşma süresi ne kadardır?

Yeni saçlara kavuşmak için yapılan DHI saç ekimi yönteminde yeni saçların çıkması için belirli bir süre beklemek gerekir. Bu anlamda beklenen süre yaklaşık olarak 6 aydır. Bu süre sonunda saçların yeniden çıkması mümkündür. Bu süreçte öncelikli olarak Şok dökülme olarak adlandırılan bir durum da söz konusudur. Bu durumla karşılaşmak oldukça normaldir. Daha sonrasında saçlar eski haline döner.

DHI saç ekim işlemi birkaç kez yapılabilir mi?

Saç ekimi yöntemleri bir kez uygulandığında sonuç veren yöntemler arasında yer alır. Bu anlamda bu yöntemlerin birkaç kez uygulanması sağlıklı olmaz. Fakat eğer daha öncesinde uygulanan yöntem sağlıksız olmuşsa uzman ekipler tarafından yenilenmesi gerekebilir. Bu durumda öncelikle eski kalıntıların gitmesi için belirli bir süre boyunca beklemek gerekir.

DHI saç ekiminde saçlar ne kadar uzar?

DHI saç ekimi ile saçların 6.aydan sonra istenilen boya uzatılması mümkündür. Bu anlamda belirli bir süre beklemek ve bu süre boyunca da gerekli bakımların yapılması ile birlikte uzaması mümkün hale gelir. Doktor tavsiyelerin dinlenmesi bu konuda oldukça önemlidir.

Yeni saçların görüntüsü nasıldır, kontrol edilebilir mi?

Yeni saçların görüntüsünün kontrol edilmesi mümkündür. Fakat düz saçlı bir kişinin saçlarının dalgalı ya da kıvırcık çıkması imkansızdır. Kişiler hangi saça sahiplerse DHI saç ekim ile de o saça sahip olmaları mümkündür. Bu anlamda yapılacak işlemlerin ardından saçın yapısında herhangi bir değişimin ortaya çıkması imkansızdır.