Profesyonel Saç Ekimi Türkiye
İletişimWhatsAppMobil

DHI Yöntemi

DHI Yöntemi

Dhi Saç Ekimi Yöntemi ve Choi Pen Uygulamaları İle Tıraşsız Operasyonlar

Günümüzde çeşitli yöntemler ile saç ekimi işlemleri yapılmaktadır. Bu yöntemlerin tercih edilme sebepleri ekilecek bölgeye ve kişinin isteğine değişiklik gösterebilmektedir. Şuan aktif olarak kullanılan yöntemler DHI (CHOI PEN), FUE, MİCRO FUE, SAFİR FUE, PERKÜTAN FUE yöntemleridir. Bunların dışında çok eski bir yöntem olan FUT yöntemi ise artık kullanılmamaktadır.

Eskiden kalem ekim tekniği olarak bilinen şimdi ise DHI (direct hair implant) ismi ile anılan yöntemi açıklayalım. Öncelikle belirtmek gerekir ki DHI yönteminde saç folikülü transferleri choi pen adı verilen implanter kalemler ile yapılmaktadır. İkisi farklı bir tedavi yöntemi değildir. Birisi yöntemin ismi diğeri ise yöntemde kullanılan malzemenin ismidir.

DHI saç ekimi yöntemi ilk olarak Kyungpok National University ‘de ortaya çıkmıştır. Burada ilk olarak düz ve kalın telli saç karakteristiğine bu işlem uygulanmış ve başarı elde edilmiştir. Ama kıvırcık, dalgalı, ince telli saç yapısına sahip kişilerde ise başarı sağlanamamıştır. Daha sonrasında ise choi pen’ler biraz daha genişletilmiş çaplara sahip olarak üretilerek genel saç tipleri içinde kullanıma uygun hale getirilmiştir. Günümüzde aktif olarak kullanılan choi pen’lerin kalınları saç kalınlığına göre 0.8mm – 1.2 mm arasında değişmektedir. Choi pen genel olarak basmalı kalem mantığı ile çalışır ve ucunda 21G x ½ kalınlığı ve boyutuna benzer bir iğne ucu ve bu iğne ucunun içinde de kökü dokuya baskılayıp yerleştiren bir metal bulunmaktadır. Bu iğne ucunda saç folikülünün yerleştirilmesine olarak sağlayan ince düz bir şerit halinde boşluk da bulunmaktadır.

DHI yönteminde de yine operasyon öncesi prosedürler diğer saç ekimi yöntemlerine benzerdir. Operasyon öncesi kişiden öncelikle 10cc civarından kan alınarak kan testi yapılır. Ayrıca alınan kanın bir kısmı ile de işlem sonrası saç tedavisi işlemi uygulanır. İşleme ilk olarak kişi için doğru lokal anestezi yöntemi tercih edilerek uygulanmaya başlanır ve saç folikülü aşaması için hazır hale getirilmiş olur.

DHI yönteminde saç kökleri donör alandan Foliküler Ünite Ekstraksiyon yöntemi ile alınmaktadır. Buraya kadar olan kısımlar aslında diğer saç ekimi yöntemleri ile benzer şekilde yürümektedir. Fakat buradan sonra ki aşamalarda normal ekim tekniklerinden ayrılmaktadır.

Donör alandan alınan saç folikülleri özel bir penset yardımıyla choi pen içerisine zarar vermeden yerleştirilir ve donör alandan alınan saç folikülü ihtiyaç olan bölgeye transfere uygun hale gelmiş olmaktadır. Bu aşama aslında DHI yönteminin en kritik aşamasıdır. Çünkü ekilecek olan saç folikülü choi pen’e yerleştirme esnasında zarar görürse kalan tüm prosedürler yüzde yüz verimle gerçekleşse bile saç çıkışında problem olacaktır. Dolayısıyla DHI yöntemi uygulanırken konusunda uzman kişilerin işlemleri yapması çok önemlidir.

DHI yöntemini diğer saç ekim yöntemlerinden ayıran diğer bir özellik ise kanal açılma ve köklerin ekilme aşamasının aynı anda gerçekleşmesidir. Diğer bütün saç ekim yöntemlerinde saç folikülleri donör alandan alındıktan sonra direk ihtiyaç olan alana transferi yapılmaz. Bu transfer işleminin gerçekleşebilmesi için ihtiyaç olan bölgeye micro kesiler yapılır diğer bir isimle kanal açılır. Daha sonrasında ise bu açılan kanallara saç folikülleri yerleştirilir. İşte bu iki aşama DHI yönteminde tek aşama halinde yapılmaktadır. Choi pen’in ucu deriye kesi işlemini yaparken yerleştirilen saç folikününde transferi gerçekleştirilmiş olur. Aslında bu yöntem perkütan kanal açma tekniğinin geliştirilmiş versiyonu olarak düşünülebilir. Perkütan kanal açma işleminde de choi pen’in ucuna benzer bir uçla saç foliküllerinin yerleştirileceği kanallar açılır. Sonraki aşamada saç ekimi gerçekleşir.

DHI yönteminde ekilecek saç foliküllerinin sayısı ve sıklığı kişinin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekim yapılacak saçın açısı öncelikle mevcut saçların açısına bakılarak aralardan denge oluşturacakları yaklaşık 30 – 40 derece arasında ki değerlerde işlem yapılmasına özel gösterilir. Yukarıda görüldüğü üzere DHI yöntemi normal saç ekim yöntemlerinden daha fazla prosedüre sahiptir. Bu yüzden tek seansta ekilecek saç folikülü sayısı da diğer saç ekim yöntemlerinden farklıdır. Genellikle DHI yönteminde tek seansta kişinin ihtiyacına göre 1500 – 2000 greft civarı bir saç folikülü transferi gerçekleştirilebilmektedir. Tabi ki kişinin daha yülsek bir sayıya ihtiyacı var ise bu seans sayısı arttırılarak sağlanmaktadır.

DHI yönteminde tek seansta yüksek sayılar ekilemediği için saçların komple kesilmesine de gerek kalmamaktadır. Saç aralarından Foliküler Unite Ekstraksiyon yöntemi tek tek saç aralarından alınan saç folikülleri yine ihtiyaç olan bölgeye saçları kesmeden de nakledilmesi ile de kişiler arasında tercih edilme sebebi olmaktadır. Kişilerin gerek iş hayatlarına gerekse özel hayatlarına dönüşleri daha hızlı olmaktadır.

DHI yönteminde operasyon günü işlem bittiğinde kişiler ister evlerine isterse otellerine dönerler ve istirahat ederler. İkinci günde ekilen saç folikülleri ve ekilen bölgede ki saç derisi varsa o bölgedeki orijinal saç telleri kontrol edilir. Kontrol sonrası pansuman işlemi gerçekleştirilir. Üçüncü gün ise özel yıkama işlemi gerçekleştirilir. Sonraki günler de uygulanacak prosedürler ve saçların çıkış süresi de yine diğer saç ekimi yöntemleri ile aynıdır. 

DHI Saç Ekimi Merkezi İstanbul

İstanbul Hair Center, profesyonel DHI Tekniği uygulamalarını alanlarında uzman doktorlar eşliğinde hastalarına sunar. Sizde Dhi Tekniği İle Saç Ekimi hizmetlerimizden yararlanmak için İstanbul’un kalbinde Şişli, Mecidiyeköy’de yer alan Merkezimizi ziyaret edebilir ücretsiz saç analiz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Uzmanlarımıza Danışabilirsiniz.

İstanbul Hair Center, DHI Yöntemi Uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmiş 20 yıla aşkın İstanbul'da faaliyet gösteren bir saç ekimi Şirketidir.

Hızlı İletişim: +90 (212) 343 13 10 / +90 538 485 63 18

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup