Profesyonel Saç Ekimi Merkezi
İletişimWhatsAppMobil
SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Uygulamalarına Dair Merak Ettiğiniz Tüm Soru ve Cevapları Burada Bulabilirsiniz.

Saç ekimi sektörünün ilk ve öncü kurumlarından olan İstanbul Hair Center yaklaşık 20 yılı aşkın süredir varlığını sürdürmektedir. Bu başarısını konusunda uzman profesyonel kadrosuna, hastalarını sürekli takibine ve sonuçlarının üst düzeyde olmasına bağlamaktadır. Elbette tüm operasyon evrelerini sağlık bakanlığının uygun gördüğü kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

Günümüzde çok fazla sayıda saç ekim kurumu bulunmaktadır. Kurumların neredeyse hepsi belirli bir düzeyde ekim yapabilmektedir. Birçok kişi çevresinde ekim sonrası saçları çim adam gibi diken diken olan, çok seyrek ekilen yada donör alanı deforme olmuş kişiler görmüştür. Bu tür sonuçların asla İstanbul Hair Center da olmayacağı garanti edilmektedir. İstanbul Hair Center tek seansta tüm alanı kapatmak için max greft sayısı, doğal görünümde ekilen saçlar ve ekilen saçlarının bir daha dökülmemesi ile diğer kurumlardan ayrılmaktadır. 

Donör alandan mikro motor ve punch yardımıyla alınan saç folikülünün ihtiyaç olan bölgeye gerekli prosedürler uygulanarak ihtiyaç olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Başlıca 3 ana yöntemi mevcuttur. Bunlar FUT, DHİ ve FUE yöntemleridir. 

Saç ekimi yapılacak kişinin yaşına göre alın ve yüz yapısı değişeceği için bedensel gelişimini tamamlamasını beklemek gerekir. Bu yüzden 20 yaşın altında ki bireylere belirli istisnalar hariç saç ekimi yapmamaktayız. Bu istisnalara örnek olarak yara izi, yanık bölgeleri ve saç kıran bölgelerini sayabiliriz. 

Saç ekimi için tercih edilen donör alan gerek genetik olarak güçlü olduğu gerekse de hormonal olarak dayanıklı olduğu için bu bölgeden alınarak ihtiyaç olan bölgeye nakledilen saçlarda dökülme problemi yaşanmaz.

Saç ekimi, sakal ekimi ve kaş ekimi gerek bölgesel gerekse komple boşluk oluşmuş tüm kişilere yapılabilmektedir. 

Saç ekimi, sakal ekimi ve kaş ekiminde ekilecek alanın büyüklüğüne ve donör alanın sayısına göre saçları kesmeden, bölgesel keserek veya komple keserek işlem yapmaktayız.

Ekilen saçlar kişinin metabolizma hızına göre farklılık gösterse de ilk 2 hafta uzamakta ve sonrasında büyük çoğunluğu veya hepsi dökülmektedir. Döküldükten sonra yaklaşık 2 aylık bekleme süresi geçmektedir. Saç ekimi sonrası 3 - 3.5 ay sonrasında yavaş yavaş çıkışlar başlar ve zaman ilerledikçe yoğunluğu artar. Hepsinin çıkışı kişiye göre farklılık gösterse de ortalama 1 yılı bulmaktadır.

Ekilen saçlar gerekli prosedürlere uyulduğu takdirde yüzde 95-97 verimlilikle çıkmaktadır.

Saç ekimi için en kaliteli foliküller iki kulak arasında kalan başın arka kısmıdır ve öncelik olarak buradan alınır. Fakat bu alanın yetersiz olduğu bazı durumlar da göğüs bölgesinden, omuz bölgesinden ve çene altı sakal bölgesinden de foliküller alınabilmektedir.

Saç ekimi işleminin uygulanacağı bölgeye anestezi uygulandığı için kişiler işlem sırasında hiçbir ağrı duymamaktadır. Kişiler isterse operasyon sırasında uyuyabilir, kitap okuyabilir, telefonda vakit geçirebilir veya televizyon izleyerek işlemine konforlu bir şekilde devam edebilir. 

Saç ekimi operasyonunun süresi ekilecek alanın büyüklüğüne, doku kalitesine ve ekilecek saç folikülü sayısına göre değişmektedir. Kişinin iyileşme süresi tamamen kendi metabolizma hızına göre değişmekle birlikte uygulanan destek tedavileri ile daha da kısalmaktadır.

Kurumumuzda saç ekimi, sakal ekimi, kaş ekimi, yara izi ekimi, yanık izi ekimi, saç ve sakal kıran tedavileri ve saç destek tedavileri yapılmaktadır.

  • İstanbul Hair Center
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup