Profesyonel Saç Ekimi Merkezi
İletişimWhatsAppMobil
Sakal ve Bıyık Ekimi
Sakal ve Bıyık Ekimi

Yüzünüze İstediğiniz imajı kazandırabileceğiniz kusursuz bir işlem

Günümüzde Erkek için sakal vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Sakal ve bıyık imajı ile erkeğin görünümü çok değişkenlik göstermektedir. Bazı erkeklerde sakal ve bıyık bölgesinde eksiklikler meydana gelmektedir. Bunun aslında birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; genetik problemler, hormonal problemler, sakal kıran ( alopesi ), stres, yara ve yanık sonrası oluşan boşlukları sayabiliriz. Ama bunun dışın da son zamanlarda görülen yanak bölgelerinde ki fazla kılları yok etmek için uygulanan lazer epilasyon yöntemlerinde de yanlış uygulama sebebiyle sakal kayıpları meydana gelmektedir.

Hangi sebeple olursa olsun bu eksikliği gidermek için sakal ekimi yapmak gerekmektedir. Fakat kişi sakal kıran hastalığı geçiriyor ise öncelikle ilaç tedavisi uygulanması kişi için daha doğru bir karar olacaktır. Tabi ki tedaviden fayda görmemiş ise yine Sakal ve Bıyık Ekimi yapılması gerekmektedir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi yapılacak kişi öncelikle 20 yaş ve üzeri olmalıdır. Bunun iki sebebi vardır birincisi vücudun hormonal bir dengeye ulaşması bu yaşları bulmaktadır. İkincisi ise fiziki gelişiminin tamamlanmasıdır. Yeterli yaşa sahip kişi geldiğinde öncelikle ekim yapılacak bölgenin doku kalitesi kontrol edilmelidir. Dokusunda yara ve yanık izi varsa bu bölge iyi incelenmeli ve ona göre işlem yapılmalıdır aksi halde işlem başarısızlıkla sonuçlanabilir. Ayrıca kişinin yüz bölgesi çok sivilceli ise de işlemi o halde uygulamak doğru bir karar olmayabilir. Bunlardan yana bir problem yok ise ihtiyaç olan bölgeye ne kadar saç folikülü gerekeceği hesaplanır ve donör alanın bu sayı için yeterli olup olunmadığına bakılır. Donör alandan alınacak olan saç folikülleri dikkatli seçilmelidir.

Fue Yöntemi İle Sakal ve Bıyık Ekimi

Çünkü sakal bölgesine özellikle tekli graft ekimi yapılmalıdır. Aksi durumda açısı doğru olsa bile sakal doğal görünmeyecektir. Tabi ki donör alandan foliküller alınırken dengeli alınmalıdır ki en bölgesi de işlem sonrası alınmamış gibi görünsün. Sakal için alınan saç folikülleri yine saç teli kalınlığına göre değişmektedir. Bu kalınlıklar 0,6-0,7-0,8mm arasında değişmektedir. Donör alandan alınan saç folikülleri sakal bölgesinde uygun olarak açılan bölgelere ekilmelidir. Burada dikkat edilecek ilk husus kanalın açılma açısıdır. Bu açı yaklaşık 15-25 derece arasında olmalıdır daha yüksek bir açı sakal ve bıyıkların doğru ve doğal çıkmasını engelleyecektir.

Bu bölgeye ekim işlemi gerçekleştikten sonra dokunun hızlı iyileşmesi ve ekilen graftlere yarar sağlaması için operasyon bitiminde bölgeye 1 seans saç destek çözümleri uygulamak gerekmektedir. Bu sayede işlem sonrası oluşan kızarak ve kabuklu bölge daha hızlı toparlanacaktır.

Sakal ve bıyık ekimi fotoğraf galerisi için tıklayınız..

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası

Ekim işlemi sonrası ilk 15 gün sakal ve bıyık için basit ama özel bir yıkama yakmak gerekmektedir. Bu özel yıkama için gereken özel şampuan ve losyon kişiye verilecektir. Yine ekim işlemi sonrası kişi ekilen graftler zarar görmesin diye ilk 8 gün sırtüstü yatmalıdır sağa dola dönerek yatması ekilen graftleri sürtünme etkisinden dolayı yerinden oynatma riski vardır. Ekilen saç folikülleri yaklaşık 15 gün sonra şok dökülme dediğimiz aşayı yaşayacak ve bir ay içerisinde dökülecektir. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki sakal ve bıyık bölgesi gerek yıkanırken gerekse işlem sonrası masaj yapılırken masaj yönü sakal bıyığın çıkış yönünden olmalıdır. Sakal ve bıyık bölgesine ekilen saç folikülleri saça göre daha hızlı ilerliyor olsa da süreç yine benzer olacaktır. 3. Aydan itibaren çıkışlar başlar yaklaşık 7. Ay da yaklaşık `-70 civarı çıkar. Tüm sakalların çıkışı ise kişiye göre değişiklik gösterse de yine 1 yılı bulmaktadır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Merkezi

İstanbul Hair Center, İstanbul’da faaliyet gösteren profesyonel bir Saç Ekimi Danışmanlık Firmasıdır.

Profesyonel Sakal ve Bıyık Ekim Tekniklerini 20 yıla aşkın süredir en yeni teknolojileri hastalarına tanıtarak titizlikle uygulamanın gururunu yaşıyor. Sizde hizmetlerimizden yararlanabilir ve arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Bilgi ve iletişim için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı İletişim: +90 (212) 343 13 10 / +90 538 485 63 18


  • İstanbul Hair Center
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup