Profesyonel Saç Ekimi Merkezi
İletişimWhatsAppMobil
Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Ameliyatsız daha güçlü ve dökülmeyen saçlara kavuşmak için

Güçsüz ve zayıflamaya yüz tutmuş saçlarınızı korumak, eski sağlıklı görünümüne geri döndürmekle ilgileniyor musunuz?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi, saç dökülmesi için son derece etkili, cerrahi olmayan bir çözümdür. İnce ve donuk görünen saçların kalınlığını ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Herhangi bir kan veya sıvı işlemi hastadan alınmaz. Tedavi süreci hafif ve ağrısız geçer. Kullanılan ilaç ve bileşenler Sağlık Bakanlığı onaylı  yan etkileri minimal düzeyde olan daha önce denenmiş olan kürlerdir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi Yöntemi, saç dökülmesini önleyen vitamin, mineral ve amino asit içeren özel bir karışımın saç derisine uygulanması olarak ifade edilir. Bu özel karışım yurt dışından özel olarak getirtilir ve hasta durumuna göre kullanımı sağlanır.

Hasta tedavi sürecinde mezoterapi kürünün enjektöre alınarak ihtiyaç olan bölgeye doğru bir şekilde uygulanması ile  sorunlu bölgenin güçlendirilmesi işlemine başlanır. Her alanda olduğu gibi Saç Tedavilerinde de alanlarında uzman doktor gözetiminde yapılması ve uygulanması gerekir.

Saç Mezoteripisinde Kullanılan İlaçlar

Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA’nın da onayladığı çoğu bitki karışımlarından oluşan kürlerdir. Eczane ve diğer sağlık kuruluşlarından temin edilebilir. Uzmanlarımız hastanın tahlil ve sonuçlarına göre doğru doz ve ilacı belirleyerek tedavi sürecinin olumlu olması için tüm etki potansiyellerini belirleyerek tedaviye başlarlar.

Saç Mezoterapisi Faydaları

 • Vücuttan herhangi bir sıvı (kan, hücre vb) alınmaz
 • Kullanılan özel karışım sayesinde saç derisi ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve minerallere kavuşur.
 • Rahatsızlık ve acı hissiyatı minimum seviyededir
 • Herhangi bir ameliyat süreci söz konusu değildir
 • Yan etikleri minimum seviyededir
 • Daha sağlıklı ve dolgun görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne zaman Gösterir

Saç Mezoterapisi Tekniği ile yapılan uygulamalarda etki süresi hastadan hastaya farklılık gösterir. Genelde birkaç hafta sonra gözle görünen sonuçlar alınsa da başarılı bir tedavi sonucu görülmesi  3- 6 ay kadar süre alır. Başarılı sonuçlar için lütfen yetkili sağlık kuruluşları ve alanında uzman doktorları tercih ediniz.

Saç Mezoterapi Merkezleri

İstanbul Hair Center, Saç Mezoterapisi alanında tecrübeli ve başarılı operasyonlar yürütmüş ekibi ile sizlere hizmet vermekten gurur duyar. Profesyonellik gerektiren Saç Mezoterapisi Tedavisinde uygulamalarda hassasiyet ve uzmanlık önemlidir. İdeal doz ve hastanın rutin durumu gözetilmeden işlem yapılması doğru sonuçlar alınmasının önüne geçer.

Ücretsiz Saç Mezoterapisi Danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz. İstanbul Hair Center, İstanbul Avrupa Yakası Mecidiyeköy Şişli İstanbul’da. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Hızlı İletişim: +90 (212) 343 13 10 / +90 538 485 63 18


 • İstanbul Hair Center
 • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul
 • 0212 343 13 10
 • 0212 343 13 10
 • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup