Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Saç Ekimi

Modern Teknolojiler İle Gelen Profesyonel Saç Ekimi Teknikleri İle Tanışın

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi saç kayıpları veya azalmalar sonucu görülen bölgelerin müdahale ile yeniden eski haline getirilmesi ve açıklık olan bölgelerin tekrar saç telleri ile doldurulması işlemidir. 1930’lar dan bu yana farklı tip ve metotlarda özellikle Japonya, ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlamıştır. Türkiye'de saç ekimi faaliyetleri ise 2000'li yıllarda başlamış ve özellikle sağlık profesyonellerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Günümüzde de profesyonel saç ekimi gelişim süreci hızla ilerlemekte ve en son teknolojik imkanlar ile tüm Dünya ile aynı anda Saç Ekimi Tedavileri adı altında devam etmektedir.

Tam teşekküllü klinikler, hastaneler ve uzman doktor gözetiminde gerçekleştirilen bu operasyonlarda alanlarında yetkin profesyoneller ile çalışılması tavsiye edilir. Başarılı bir Saç Ekimi Operasyonu sonucunda hasta günlük faaliyetlerine sorunsuz olarak başlayabilir. Ayrıca hastanın yaşam kalitesinde belirgin bir değişim sağlanarak sofistike bir deneyim kazandırılması hedeflenir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Neredeyse bir asırlık bir gelişim sürecine sahip olan bu operasyonlar, kullanılan teknik ve yöntemler açısından aynı gibi görünse de hasta durumuna göre değişkenlik gösteren farklı uygulamalarda kullanılmaktadır.

Genel olarak süreç aşağıdaki gibi başlar ve devam eder;

  • Sağlıklı bölgeden saç köklerinin alınması
  • Sorunlu olan bölgelerde yeni saç kanallarının açılması
  • Sağlıklı saç köklerinin sorunlu olan bölgeye ekilmesi

Saç Ekimi Uygulamaları ve Kullanılan Teknikler

En yaygın olarak kullanılan yöntem Fue Saç Ekimi tekniğidir. Hastanın saç köklerinin özel bir cihaz yardımı ile alınması ve ilgili bölgeye ekilmesi işlemlerini gerçekleştirir. Bu teknik gelişime ve modernizasyona açık olarak her geçen gün daha gelişmektedir. Saç folikülleri alınırken kullanılan punch büyüklüğü saç teli kalınlığına göre belirlenmektedir. Bu boyutlar genellikle 0,6-0,7-0,8 mm arasında değişmektedir. Alınan saç folikülleri de ihtiyaç olan bölgeye ekim yapılabilmesi için kanallar (küçük keseler) oluşturulur. Kullanılan kanal açma tekniğine göre de saçların büyüme açısı ve kalitesi değişmektedir. Kanal açma yöntemleri de fue tekniği ile birlikte anılmaktadır.

Bu yöntemleri kısaca şöyle özetleyebiliriz;

Safir uç fue, Perkütan fue, lateral slit fue, vertical slit fue, altın uç fue, Robotik Saç Ekimi ve DHI Saç Ekimi yöntemleri de sık kullanılan saç ekimi teknikleri arasındadır.

Saç kökü alınırken dikkat edilecek ilk şey donör alan seçimi olmalıdır. Kaliteli bölgeden kaliteli saç folikülleri tercih edilmelidir ikinci olarak kullanılacak punch'ın boyutudur. Bu uçlar saç teli kalınlığına göre değişim gösterse de 0,6-0,7-0,8 mm kalınlığındadır. Tabi ki burada ki asıl kriter işlemi uygulayacak olan kişinin profesyonelliği ile orantılıdır. Çünkü bu alım işlemin dengeli yapılmaz ise doğal görüntü sağlanmaz ve yara, iz kalma sorunları ile karşılaşabilir.

Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekim işlemi ciddiye alınması gereken mikro bir cerrahi müdahaledir ve hastaya lokal anestezi uygulanır. Tam donanımlı bir hastane ortamında ve Estetik Cerrahi Alanında Uzman Doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu yüzden tercih edeceğiniz Saç Ekimi Merkezi tecrübe donanım olarak sizi tatmin etmeli özellikle tavsiye ve referansları ile de size güven vermelidir. 

İstanbul Hair Center; 

Türkiye'de faaliyet gösteren Profesyonel Saç Ekimi Firmasıdır. Yüksek kalite hizmet standartlarını 20 yıla aşkın süredir hastalarına titizlikle uygulayan, modern teknolojileri kendi AR-GE çalışmaları ile beraber geliştiren dinamik bir şirket ve heyecanlı bir organizasyonla çalışmak ister misiniz?

Detaylı bilgi ve iletişim için uzmanlarımızla temas kurabilirsiniz.

Hızlı İletişim: Tel: +90 (212) 343 13 10 - Mobil/WhatsApp: +90 538 485 63 18

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup