Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Obezite Tedavileri

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Obezite Tedavisi Yöntemleri Keşfedin

Obezite Tedavileri

Obezite, her bireyin kısmen de olsa etkisinde olduğu çağımızın hızla yayılan hastalıklarından biridir. Tedavisi mümkün olan bu hastalığın en yaygın bilinen özelliği ise kişinin bu durumu kabullenmemesi durumudur. (Bir çok vakada bu yaşanmıştır)

Her insan fazla kilolara sahip olabilir fakat Obezite hastalarında kilo artışı sinsi bir şekilde ilerler ve öngörülemez düzeylere çok daha hızlı bir şekilde ulaşır. Sonuç olarak kişi tedavi edilmez ise tüm yaşam dengesi etkilenir ve sonrasında sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir.

Özellikle obezitenin neden olduğu hastalıklar; astım ve solunum sorunları başta olmak üzere felç durumları, uyku apnesi, iskelet sistemi bozulmaları, kıllanma sorunları, diğer metabolik rahatsızlar bilinen en iyi örnekleridir.

Ameliyatlı ve Ameliyatsız olarak Obezitenin Tedavisi Mümkündür.

Ameliyatsız Obezite Tedavileri

Ameliyat korkusu yaşayan bireyler ve cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmayan durumlarda kullanılan tedavi yöntemleridir.

Fazla kiloları yüzünden yaşamsal faaliyetlerinde sorunlar yaşayan, ameliyat olmak istemeyen veya zamanı olmayan hastalarımız için aşağıdaki obezite tedavisi yöntemleri mevcuttur.

 • Mide Botoksu Tedavisi, mide kaslarına yapılan özel iğneler yardımı ile midenin daha az çalışmasını ve acıkma hissinin sınırlandırılmasını sağlar. 
 • Mide Balonu Tedavisi, özel silikon bir balon yardımı ile midede doluluk (tokluk) hissi oluşmasını sağlayarak yeme isteğini sınırlandıran tokluk hissi oluşturan bir tedavi yöntemidir. Endoskopik bir işlemdir.
 • Yutulabilir Mide Balonu, hap şeklinde ağızdan alınan bir materyal malzemenin yutulması ile midenin hacminde oluşan dolgunluk sayesinde tokluk hissi ve daha az yeme isteği sağlayan bir tedavi yöntemidir. Mide balonuna göre farkı Endoskopi gerektirmez ve uygulama süresi daha kısadır.

Cerrahi İşlem Gerektiren (Ameliyatlı) Obezite Tedavileri

İleri düzeyde ve sağlık sorunlara neden olan durumların ortaya çıkması ile sadece operasyon seçeneğinin tercih edildiği obezite tedavi yöntemidir. Ameliyat öncesi ve sonrasında takip edilerek hastanın tekrar eski yaşantısına dönmesi sağlanır.

 • Mide By-Pass, mide küçültme ve tüp mide ameliyatları Bariatrik Cerrahi kapsamında tedavi edilir.
 • Tip 2 diyabet, şeker hastalıkları, morbid obezite Metabolik Cerrahi alanında tedavi edilir.
 • Mide ve göğüste şiddetli-kronik yanma ve ağrı şikayetleri, Yemek borusu, şiddetli obezite sonucu görülen mide olumsuzlukları Mide Reflü Cerrahisi ile tedavi edilmektedir.


Alanında uzman Doktorlar ve profesyonel kliniklerde sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uzmanlarımızdan daha fazla bilgi alın.

 • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
 • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
 • 0212 343 13 10
 • 0212 343 13 10
 • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup