Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Vücut Kıllarından Saç Ekimi

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Nasıl Olur?

26-07-2020

Saç, sakal ve kaş kişinin dış görünümüne doğrudan ve yüksek oranda etki eden en önemli kriterlerdir. Saç ekimi işlemini kısaca özetlemek gerekirse bir bölgeden alınan kıl folikülünün ihtiyaç olan bölgeye mikro cerrahi işlemlerle nakledilmesidir.

Saç ekim işleminin başarı oranını etkilen birden fazla kriter bulunmaktadır. Bu Kriterlerden en önemlisi kıl folikülünün kalitesidir. Kişinin genetik yapısına göre kıl folikülünün yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Hatta vücudumuzda da bölgesel olarak kıl folikünün kalitesi değişkenlik göstermektedir. Vücudumuzda ki kıl foliküllerine göre de saç ekim işleminin başarı oranı ve sürekliliği değişkenlik göstermektedir.

Ense bölgesinden saç ekimi işlemi; bu bölgeden alınan kıl folikülleri hem genetik açıdan hem de hormonal açıdan gelişerek güçlü hale gelmişlerdir. İlk tercih edilen donör alandır. Bu kıl folikülleri dökülmezler. Ayrıca bu bölgede ki kıl folikülleri ikili, üçlü, dörtlü hatta beşli gruplar oluşturmuştur. Böylece bir graftten birden fazla saç teli çıkmaktadır.

Sakal bölgesinden saç ekimi uygulaması; ense bölgesinden sonra alınabilecek en güçlü kıl folikülleri burada bulunmaktadır. Fakat bu bölgede işlem yapıldığında birkaç negatif etki görülmektedir. Öncelikle buradan alınan her kıl folikülünden tek saç teli çıkar. Bu bölgeden alınan kıl folikülü yeniden çıkmadığı için bu bölgede boşluklar oluşur. Ayrıca işlem sonrasında ciltte minimal iz kalır. Çok mecbur kalınmadıkça bu bölgeden kıl folikülü alınması tercih edilmez.

Göğüs bölgesinden saç ekimi operasyonu; sakal bölgesinden sonra alınabilecek 3. Kalitedeki bölgedir. Göğüs kıllarının kalitesi kişiden kişiye göre değişmektedir. Yine bu bölgede işlemden sonra ciltte minimal iz kalır. Kalite bakımından daha zayıftır. Çok mecbur kalınmadıkça bölgeden kıl folikülü alınması tercih edilmez. Bu bölgeden alınan kıl folikülleri bize 3 farklı sonucu vadetmektedir.

  1. sonuçta göğüs bölgesinden alınarak ekim işlemi yapılan kıl folikülleri dökülmeden kalır.
  2. sonuçta göğüs bölgesinden alınarak ekim işlemi yapılan kıl folikülleri birkaç yıl sonra dökülür.
  3. sonuçta göğüs bölgesinden alınarak ekim işlemi yapılan kıl folikülleri belirli aralıklarla dökülüp sonra tekrar bir döngü halinde çıkar.

Sırt, Omuz başları, Kol ve Bacaklar, Koltuk altı bölgeleri; bu bölgelerden alınan kıl folikülleri en zayıf genetik yapıya sahip olanlardandır. Kıl folikülleri alınan cilt bölgesinde minimal iz kalır. Normal saç teline göre daha ince ve zayıftırlar. Ekim yapılan bölgeye transfer edildikten bir süre sonra genellikle dökülürler. Bu bölgelerden kıl folikülü alınması tercih edilmez.

Daha fazla bilgi için uzmanlarımız size yardımcı olmak için burada!

Bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Diğer Blog Yazılarımızı İncelemek İçin Tıklayınız..

İstanbul Hair CenterSaç Ekimi, Kaş Ekimi, Bıyık Ekimi Tedavilerinde VIP Hizmet Kalitesi İle Türkiye’nin Öncü Markası. 21.000+ Operasyon ve 20 Yıllık Sektör Tecrübesi İle Şişli, İstanbul’dayız.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yapan Yerler İstanbul

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup