Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Steril Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Olur?

COVID-19 Pandemi Sürecinde Steril Saç Ekimi Operasyonu

22-12-2020

Saç Ekimi ve Sterilizasyon

Saç ekimi operasyonları küçük estetik operasyon kategorisinde bulunmasına rağmen cerrahi bir işlem olmasından kaynaklı sterilizasyon büyük önem arz etmektedir. Bu durum hem kişinin sağlığını korumak adına hem de operasyonun başarı oranını artırmada önemli bir kriterdir.

Ciddiye alınması gereken bu durumda Saç Ekimi Merkezi ve çalışanları doğru önlemleri almaz ise doku bozulmaları ve enfeksiyon gibi geri dönüşü zor durumlar ile karşılaşılabilir. Bu olumsuzlukların yaşanmaması için zorunlu prosedürlerin eksiksiz yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca 2020 yılını dünya genelinde kabusa çeviren CORONA (Covid-19) salgını nedeni ile saç ekiminde ekstra korumalar ve önlemler alınmalıdır.

Saç ekimi operasyonlarında sterilizasyonu 3 aşamaya bölebiliriz .

1. Aşama olarak kişinin operasyon olacağı özel odanın hazırlanması

Burada iki önemli kriter bulunmaktadır. İlki odada tüm yüzeylerin insan sağlığına zarar vermeyen uygun kimyasal karışım ile temizlenmesidir. İkinci kriter ise temizlendikten sonra temiz kalmaya devam etmesini sağlamaktır. Bilindiği gibi hava yolu ile binlerce mikro organizma taşınmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek adına operasyon başlangıcına kadar ultraviyole (UV) lambalar ile odanın sürekli aydınlatılması sağlanmalıdır.

2. Aşama olarak kullanılacak cerrahi malzemelerin sterilizasyonu

Her cerrahi malzeme üretime amacına göre belirli ham maddelerden üretilmektedir. Üretildikleri ham madde cinsine göre de steril edilme yöntemleri farklılık gösterebilmektedir. Bazı materyaller etilen oksit yöntemi adıyla bilinen özel gazlarla, bazı materyaller otaklav adı verilen cihaz ile yüksek buhar basıncı ile ve kimi malzemelerde etüv adı verilen cihazlar ile yüksek ısılarda sterilizasyonu sağlanmaktadır.

3. Aşama olarak da kişisel korumaları ele alabiliriz.

Bu aşamada hem operasyonu yapan ekibi korumak hem de operasyon olacak kişiyi koruman adına birkaç önlem almak gerekir. Öncelikle steril cerrahi eldivenler kullanılmalı kişinin özel bir durumu var ise çift katlı bariyeri cerrahi eldiven kullanılmalı, koruyucu gözlük, koruyucu maske, koruyucu siperlik kullanılmalı ayrıca kişinin elbisesi değiştirilerek operasyon için uygun olan kişiye özel tek kullanımlık setler kullanılmalıdır.

Yukarıda belirtilen tüm önlemler sağlığınız ve rahat bir tedavi süreci geçirmeniz için İstanbul Hair Center tarafından saç ekimi operasyonlarında titizlikle uygulanmaktadır. Sağlığınız için özellikle pandemi döneminde bu kriterlere sahip saç ekimi merkezleri tercih etmenizi öneririz.

Hüseyin KAYA, Saç Ekimi Uzmanı

COVID-19 (Pandemi) Nedeniyle saç ekimi düşüncenizi ertelemeyin! Steril ve yüksek hijyen standartlarına sahip İstanbul’daki kliniğimizi görmeden ve uzmanlarımızdan detaylı bilgiler almadan karar vermeyin! Bilgi için bize ulaşabilirsiniz..

İstanbul Hair Center Saç Ekimi Merkezi İstanbul’da Steril ve Tam Donanımlı Kliniklerde Saç Ekimi Operasyonlarını Başarı İle Gerçekleştirmektedir. Sizleri de aramızda görmek dileğiyle.

Pandemide (COVID-19) Steril Saç Ekimi

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup