Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Saç Klonlama

Saç Klonlama Nedir? Saç Klonlama Nasıl Yapılır?

26-07-2020

Saç Klonlama

Günümüzde birçok alanda klonlama kelimesini duymuşsunuzdur. Klonlamayı genel bir tabir ile açıklarsak kopyalamak diyebiliriz. Fakat burada ki kopyalama işlemi görsel görünüşünden daha öte bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada hücresel düzeyde birbirinin aynı dokular elde edilmesi amaçlanmaktadır. 

Bu tarz klonlama çalışmalarının başlangıcı 19 yüzyıl başlarına kadar dayanmaktadır. Fakat çoğumuzun bildiği gibi pratikteki ilk başarılı sonuç 1997 yılında kopyalanan dolly isimli kuzudur. İşlem başarılı gibi görünse de klon kuzunun yaşam süresi kısa olmuştu. Klonlama konusundan büyük problemlerden biriside bu konudur. Çünkü hücresel bölünmeyi başlattıktan sonra kontrol etmek çok zor olmaktadır. Kontrolsüz hücre bölünmesi de kanser ve türevi hastalıkların oluşumunu tetiklemektedir. Dolayısıyla klonlama işleminin başarı oranı oldukça düşüktür. Başarı oranının düşük olmasının yanında şuan biyoetik sorunlarında aşılması gerekmektedir. Tabi ki tüm bunlar aşılsa bile ciddi bir maddi gereksinime de ihtiyaç duyulacağı açıktır. 

Saç ekim işleminde de henüz gerçekleşmemiş olsa da mevcut teknolojinin ileriye dönük gerçekleşmesi beklenen bir sonra ki aşamasıdır. Bu yöntem ile saç ekim işleminde kişinin yaşadığı en büyük iki problem ortadan kalkacaktır. Bunlardan ilki donör alanı yeterli olmadığı için ihtiyaç duyduğu alan kapatılamayan dolayısıyla ekim işleminden vazgeçen insanlar için çözüm olacaktır. dolayısıyla bu sorunla yüzleşmek zorunda kalmayacaklardır. İkincisi ise donör alandan alınan saç sayısı arttıkça donör alanda ki saçlarda seyrelme ve saç derisinde iz bırakma problemleri ortadan kalkacaktır. Bu yöntemde ki amaçta kişiden alınan birkaç tane saç folikülü laboratuvar ortamında belirli prosedürlerden geçirilerek çoğaltılmasıdır. Elbette çoğaltılan saç folikülleri de yaşamlarını sürdürebilmeleri için uygun ortamda bekletilmelidirler. Dolayısıyla kişinin ihtiyaç duyduğu kadar saç folikülünü elde etmiş olunacaktır. Elde edilen saç folikülleride de kişiye yine hastanede operasyon için özel hazırlanmış ortamlarda ve konusunda uzman kişilerce yapılacaktır. 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işlem ne yazık ki henüz başarı ile gerçekleşememektedir. Deneysel çalışmaları devam etmektedir. 


Saç ekimi ile ilgili tüm süreç hakkındaki sorularınızı cevaplamak için buradayız. Uzmanlarımız merak ettiğiniz tüm teknik bilgileri sizinle paylaşmaya hazır, bizimle iletişime geçin..

Diğer Blog Yazılarımızı İncelemek İçin Tıklayınız..

İstanbul Hair Center, Saç Ekimi, Kaş Ekimi, Bıyık Ekimi Tedavilerinde VIP Hizmet Kalitesi İle Türkiye’nin Öncü Markası. 21.000 + Operasyon ve 20 Yıllık Sektör Tecrübesi İle Şişli, İstanbul’dayız.

Saç Klonlama Yapan Saç Ekimi Merkezleri İstanbul.

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup