Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Saç Ekimi Uygulamaları ve Sigara Kullanımı

Saç Ekimi İşleminden Sonra Sigara Kullanımı

26-07-2020

Kişisel ve çevresel sağlığın en büyük tehditlerinden birisi olan sigara zararları bilindiği halde kullanılmaya devam edilmektedir. Sigara içerisinde 4000 civarında kimyasal madde bulunmaktadır. başlıca en zararlı kimyasallar; aseton, siyanür, arsenik, bütan gazı, metanol, kadmiyum, naftalin, amonyak, nikotin, ddt, aromatik hidrokarbonlar, karbonil sülfit, aromatik amin aldehitler, benzen, aromatik amin nitroz, tolüen, fenol, karbondioksit, formik asit, formaldehit, nitrojenoksit olarak sıralayabiliriz. Bu kimyasal maddeler solunum yolu ile vücuda girerek kan dolaşımına karışır ve birden fazla bölgeye zarar vermektedir.Vücudumuzda bulunan solunum sistemi, kan dolaşımı sistemi, sinir sistemi, iskelet sistemi, üreme sitemi ve boşaltım sistemi, iskelet ve kas sistemi, sinir siteminde ki her bölgeye negatif etki etmektedir.

İnsanlar enerjilerinin büyük bölümünü aerobik solunum yaparak karşılarlar. Hücrelerin içlerine aldıkları besini yakarak enerjiye çevirmeleri için oksijene ihtiyaç duyarlar. Sigara kullanımı kanda ki oksijen değerini azaltarak kandaki karbondioksit değerini yükseltir. Böylece kişinin hücreleri yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan enerjiyi daha az elde ederler. Hücresel metabolizma tam kapasite ile çalışmamış olur.

Saç ekimi küçük de olsa cerrahi bir operasyondur. Saç ekiminin başarısını belirleyen birden fazla etken olsa da sigara kullanımından kaynaklı 2 ana sorun ortaya çıkmaktadır. İlk olarak sigara kandaki oksijen seviyesini düşürerek hücresel metabolizmayı etkiler. İkinci olarak ise dolaşım siteminde ki damar yapısına zarar verir ve saçı besleyen kılcal kan damarları deforme olur. Dolayısıyla gerek mevcut saçlar gerekse saç ekimi yapılan saç hem besin alamaz hale gelir hem de aldıkları besini enerjiye çevirmekte zorlanır. Böylece işlem göre saç derisinin iyileşme süresinin uzamasına, ekilen saçların çıkış yüzdesi azalmasına ve mevcut saçlarında dökülme oranının da artmasına neden olmaktadır.  

Daha fazla bilgi için uzmanlarımız size yardımcı olmak için hazır!

Bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Diğer Blog Yazılarımızı İncelemek İçin Tıklayınız..

İstanbul Hair CenterSaç Ekimi, Kaş Ekimi, Bıyık Ekimi Tedavilerinde VIP Hizmet Kalitesi İle Türkiye’nin Öncü Markası. 21.000+ Operasyon ve 20 Yıllık Sektör Tecrübesi İle Şişli, İstanbul’dayız.


saç ekimi sonrası sigara kullanımı

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup