Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Saç Ekimi Turizmi ve Türkiye'deki Durumu

Türkiye’de Saç Ekimi Sağlık Turizmi

14-09-2020

Saç Ekimi Turizmi

Saç ekimi sağlık turizmi tüm Dünyada hızla gelişmeye devam eden bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle saç ekimi uygulamaları gelecek 10-20 yılda bu sektörün büyümesi ve paralelinde elde edilecek olan milyar dolarlık bir fenomeni temsil ediyor. Türkiye'de bu pastadan payına düşen bölümü yüksek standartlarda sunmuş olduğu profesyonel sağlık hizmetleri ile almaya devam ediyor.

Sağlık hizmetlerine ihtiyacı olan her birey için, maliyet en önemli faktördür. Yurt dışında saç ekimi operasyonu yaptırma kararı alan hastalar için hem kaliteli hem de daha ekonomik olan tıbbı yardım için seçilen Ülkelerin başında Türkiye gelmektedir.

Saç Ekimi Turizmi Türkiye

Ülkemizi tercih eden hastalar, ilk olarak Saç Ekimi Merkezleri ile ilgili ayrıntılı araştırma yapmayı severler. Seçilen  klinik veya merkezlerin daha önceki tecrübeleri, öncesi sonrası fotoğrafları, referasları, internet yorumları gibi bir çok bilgiye daha Ülkemize gelmeden web üzerinden erişim sağlarlar.

Zaten günümüzde internet sayesinde mümkün olduğu kadar sorulara çok cevap bulabildiğimiz bir dünyada yaşıyoruz. İyi bir saç ekimi merkezi geçmiş referans ve tecrübelerini mutlaka web ortamına entegre eder ve hastalarına bu bilgileri gururla sunar.

Ayrıca;

 • Operasyonu yapacak olan doktorun niteliği
 • Hastanedeki ortamı ve sağlık hizmeti yeterliliği
 • Yabancı dil engelin üstesinden nasıl gelindiği
 • Uygulama sonrası tedavi
 • Gerekli olan ilaçların miktarı ve kalitesi
 • Fiyat

Gördüğünüz gibi, küçük bir işlem olarak görünse de bir saç ekimi operasyonu gerçekleştirmek isteyen hastaların hemen hemen hepsinin yapmış olduğu araştırmalar bunlardır.

Ama en önemlisi fiyattır çünkü hastanın kararındaki en son nokta olarak kabul edilir.

Saç Ekimİ Fiyatlarını ve Belirleyici Etkenler;

Saç Ekimi Paketleri; Saç merkezi tercihi de yapıldıktan sonra sıra geldi fiyat araştırması ve karşılaştırma çalışmalarına. Birçok saç ekimi merkezi yurt dışı hastalara özel Saç Ekimi Paketleri sunar. Bu paketlerin içinde ulaşım, konaklama, tedavi ve gezi olmak üzere farklı bütçelere özel çalışmalar yapılabiliyor.

Saç Ekimi Fiyatları da bu paketlerin içeriklerine göre değişim gösterebiliyor. Örneğin birinci sınıf uçak bileti veya 5 yıldızlı otel konaklamaları gibi. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus saç ekimi tedavisinin standart olarak fiyatlandırılması ve uygulanacak olan tedavinin hastadan hastaya göre değişim göstermesidir.

Son olarak Türkiye’de Sağlık Turizmi kapsamında Saç Ekimi ile birlikte bir çok sağlık hizmetinin profesyonel olarak verildiğini ve yüksek kalitede sunulan bu hizmetler sayesinde Ülkemizin Dünya’da bir sağlık ekolü olma yolunda hızla ilerlediğini gururla söylemek isteriz.

İstanbul Hair Center olarak bizlerde Saç Ekimi, Kaş Ekimi, Sakal ve Bıyık Ekimi, Saç Destek Uygulamaları gibi bir çok alanda hizmet vermekteyiz. 20 yıla aşkın bir süre ve 21.000 üzerinde yapılan operasyon ile en son teknoloji ve yüksek standartlarda hizmetler sunuyoruz.

Daha detaylı bilgi için uzmanlarımız sizi bekliyor, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Hair CenterProfesyonel Saç Ekimi Merkeziİstanbul-Türkiye

Saç Ekimi Sağlık Turizmi Türkiye

 • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
 • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
 • 0212 343 13 10
 • 0212 343 13 10
 • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup