Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Saç Ekimi Süreci Hakkında Tüm Detaylar

Saç Ekiminde Süreç Nasıl Başlar ve Neler Yapılır?

04-09-2020

Saç Ekimi Operasyonlarında Süreç

Başlangıç 1. Gün Neler Yapılıyor?

Saç Ekimi tedavisi için merkezimizi tercih eden hastalarımızı en iyi hizmeti almaları için önceden programlı bir biçimde hazırladığımız planlamalar eşliğinde karşılarız. Profesyonel olarak hazırlanan bu programa göre zaman kayıplarının önüne geçilir ve verimli bir saç ekim süreci başlar.

Aşağıda ilk gün (1. gün) yapılacak olan işlemler anlatılmıştır.

  • Saç Ekimi işlemi yapılacak olan misafirlerimizi ofisimizde konuk ediyoruz.
  • Burada mevcut saç yapısı incelenerek eksik bölgeler tekrar tespit edilir.
  • Elde edilen bilgilere göre ve misafirimizin isteklerine göre yapılacak işlem açıklanır.
  • Kişinin soruları var ise yanıtlanır ve sonrasında saçları işlem yapılacak bölgeye göre uygun şekilde kesilir (bölgesel, komple veya kesmeden).
  • Bu aşamadan sonra misafirimizi kurumumuzun aracı ile hastanemize götürmekteyiz.

Hastane Aşamaları

Hastanede konusunda uzman ekibimiz hazır beklemektedir. Misafirimizden öncelikle az miktarda kan alınır. Alınan kan ile hem kan tahlili yapılmakta hem de işlem bitiminde uygulanacak 1. seans Saç Destek tedavisi hazırlanmaktadır. Kan sonucu alındıktan sonra hastamızın öncelikle saç foliküllerinin (saç köklerinin) alınacağı alana lokal (bölgesel) anestezi uygulanmaktadır.

Böylece misafirimiz işlem süresince ağrı hissetmez. Bu aşamadan sonra saç kalınlığına göre uygun uçlar seçilerek micro FUE yöntemi ile saç folikülleri tek tek alınmaktadır. Alınan saç folikülleri özel sıvılar içerisine alınarak saç ekim aşamasına kadar bekletilmektedir. Bu aşamadan sonra misafirimize yemek ikram ediyor ve dinlenmesi için zaman tanıyoruz.

Saç Ekimi İşlemleri

Sonraki aşamada saçların hangi bölgeye, hangi açıyla ve yoğunlukla ekileceği tekrar açıklanır ve tekrar onay alırız. Onaydan sonra yine bölgesel anestezi ile ekim işlemi yapılacak bölge hazırlanır. Saç kalınlığına göre seçilen özel uçlar ile küçük kanallar (keseler) açılır. Burada dikkat edilecek en önemli hususlar kanalların uygun açıda, uygun derinlikte ve sıklıkta olmasıdır. Böylece saçlar doğal çıkacaktır.

En son aşama olarak açılan kanallara saç folikülleri özel aletler ile yerleştirilir. İşlem sonrası yine saç dağılımı ve açısı kontrol edilir ve Saç Tedavisi işlemi uygulanır. Misafirimizin pansumanı bittikten sonra anlaşmalı oteline yine aracımız ile bırakılır.

2. Gün, Pansuman ve Kontrol

Hastamızın pansumanı yenilenerek saç ekimi yapılan bölge tekrar uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Hastamızın motivasyonu ve psikolojisi üzerine sohbet edilerek rahatlaması sağlanır. Son olarak ta operasyon hakkında hasta bilgilendirilerek varsa soruları alınır ve cevaplandırılır.

3. Gün, Özel Yıkama

Hastamızın her geçen gün iyiye giden durumu artık saçlarına yansıyacak düzeyde olmuş ve ilk yıkama seansına hazır hale gelmiştir. Uzmanlarımız tarafından özel şampuan ve losyon kürleri ile saç ekim bölgesi özel olarak yıkama işlemine tutulur. Yıkama işlemi sonraki dönemde de hasta için önem taşıdığından hastaya yıkamaların nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi ve broşür verilir. İlk 15 gün bu özel saç yıkama işlemleri hasta tarafından devam eder.

İyileşme Süreci

15. Gün, Şok Dökülme

15. günden itibaren ekilen saçların dökülmeye başladığı görülür. Bu aşamaya şok dökülme aşaması da denilmektedir. Yaklaşık 30. Güne kadar ekilen saçların hepsi dökülür.

 3. Ay ve Sonrası

3. aydan itibaren ekilen saçlar kademe kademe çıkmaya başlar. Aydan aya artış gösterir. 7. Ay’a gelindiğinde ekilen saçların kişiye göre değişiklik gösterse de yaklaşık `-70 civarı çıkmış olur. Fakat hepsinin çıkışı 1 yılı bulmaktadır.

Görüldüğü üzere profesyonel bir saç ekim süreci ve detaylarını sizinle paylaşmaya çalıştık. Saç Ekimi Merkezimizde tüm süreci profesyoneller ile yaşayarak öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Hair CenterProfesyonel Saç Ekimi Uygulamaları ve Tedavi Merkezi. Şişli, İstanbul.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Profesyonel Saç Ekimi İşlemleri

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup