Profesyonel Saç Ekimi Merkezi
İletişimWhatsAppMobil
Saç Ekimi Sonrası 12 Aylık Süreçte Neler Oluyor?
Saç Ekimi Sonrası 12 Aylık Süreçte Neler Oluyor?

Saç Ekimi Operasyonu Sonrasında Uygulanan Tedavi ve Bakım İşlemleri

17-11-2019

İstanbul Hair Center’ı saç ekimi tedavisi için tercih etmiş tüm misafirlerimiz için gerekli özeni göstermek ve hizmetlerimizden daha verimli yararlanmanızı sağlamak için saç ekimi öncesi-sonrası süreç hakkında tüm detayları uzmanlarımız sizin için anlatıyor. Ağrı durumları, özel yıkama programları ve ilaç takviyeleri merak ettiğiniz tüm bilgiler burada.

Saç ekimi işlemi sonlandıktan sonraki süreç en az saç ekimi süreci kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir çok hassas duruma ev sahipliği yapar. Bu noktada doktor gözetimi ve takip çok önemlidir. Unutmamalıdır ki Saç ekimi öncesi ve sonrasında profesyonellik gerektiren bir cerrahi işlemdir. Alanlarında uzman sağlık personelleri ve steril hastane ortamları dışında yapılması sağlığınız için ciddi riskler oluşturabilir.

Aşağıda uzmanlarımız tarafından süreç hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılmıştır.

Saç Ekimi Sonrası Tamamlayıcı Tedavi ve Kontrol Programı

Operasyon Sonrasındaki İlk Günler

1.Gün; sabah uyandığınızda öncelikle kahvaltınızı tam yapmalı ve operasyon sonrası için size verilen ilaçları içmelisiniz. Sonrasında kurumumuzda operasyon sonrası sargısı yapılan bölge açılarak tekrar pansuman yapılır. Ayrıca ekim bölgesine küçük dokunuşlar ile basit temizleme işlemi uygulanır. Bu gün mümkün olduğunca az gezip fazla dinlenmeniz tavsiye edilmektedir. Merkezimizde ki uzmanlar eğer gerekli görürse iki saatlik zaman aralıkları ile alın kısmına buz uygulamanız gerekmektedir.

2.Gün; saç ekimi sonrası ilaçlarının günlük dozlarını alınmalıdır. Kurumumuzda ise özel yıkamanız yapılacaktır. Bu yıkama işlemi aynı zamanda size öğretilecektir. Bu işlemi ne kadar doğru yaparsak işlemin kalitesi de o yönde artacaktır. Size vereceğimiz özel şampuan ve özel losyon ile aşağıda ki şekilde yıkamalar yapılmalıdır.

Yıkama Talimatı (İlk 15 Gün)

 • İlk 7 günlük süreçte durulama ve şampuan ekim alanı ve donör alanına geriden öne doğru hafif dokunuşlarla uygulanmalıdır.
 • Kullanacağınız sprey losyonu ince bir tabaka ekim alanı ve donör alana uygulayın. 20 - 25 dakika arasında bekledikten sonra losyon kalmayacak şekilde durulamaya başlayın
 • Kullanacağınız şampuan avuç içine sıkılıp elde köpürtüldükten sonra köpüklü kısmı hafif dokunuşlarla ekim bölgesine ve alım bölgesine sürülüp durulanır. Bu işlem 2 kez tekrarlanır
 • 7. ve 8. günden itibaren yıkamalara parmak uçlarıyla dairesel hareket yapılarak hafif saç masajlı olarak başlanıp 15. güne kadar devam edilmelidir.
 • Size önermiş olduğumuz sprey losyonun kullanım süresi 15 gündür. Ama şampuanı kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • 15. günden itibaren saçlarınızda kabuk kalmayacak şekilde yıkamalara devam edilmelidir.
 • 15. günden itibaren saç ekim bölgesindeki dolaşımı arttırmak amacıyla size gösterildiği gibi gün içerisinde sıklıkla kuru masaj uygulaması yapılmalıdır.

4.Gün; bu günden itibaren kişiler isterlerse şapka kullanabilirler. Sadece seçilen şapkaların ekim bölgesine değmemesi için geniş olması tavsiye edilmektedir.

8.Gün; bu günden itibaren kişiler artık verilen boyun yastıklarını kullanmadan istedikleri gibi sağa veya sola dönerek de uzanabilir, uyuyabilirler.

15.Gün; bu günden itibaren kişinin ekim bölgesinde kabuk kalmadığı için losyon kullanımı artık bırakılabilir. Fakat şampuana devam edebilirler. Ekilen saçlar yavaş yavaş dökülmeye başlayacaktır (şok dökülme evresi). Tamamen doğal bir durumdur ve her kişide bu durum gözlemlenmektedir. Korkmanıza gerek yoktur. Ayrıca bu günden itibaren gün içerisinde size öğretilmiş olan kuru masaj tekniklerini uygulamaya başlamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra size tavsiye edilen özel vitaminler, şampuanlar ve özel tonikler olacaktır.

15 - 30. Gün; bu günler arasında neredeyse ekilen tüm saçlar dökülecektir.

Saç Ekimi Sonrası Bakım 1. AY VE  12  AY

1.Ay – 2.Ay; bu günden itibaren hamam, sauna, buhar odası, yüzme, ağır spor gibi etkinleri artık yapabilirsiniz. Yine bu günden itibaren donör alana makine tıraşı ile saç kesimi yapabilmektesiniz. Fakat ekim bölgesine en az 6 ay sadece makas tıraşı yapılmalıdır.

3.Ay; bu günlerde ekilen saçlar yeni yeni çıkmaya başlayacaktır. Çıkan saçlar ilk başlarda bebek saçı gibi ince ve zayıf olacak sonrasında zamanla kalınlaşarak orijinal haline gelecektir

4.Ay; saçların çıkış sürecinde artış olacaktır.

5.Ay; çıkan saçlar artık bölgeyi yavaş yavaş kapatmaya başlayacaktır.

6.Ay; Ekilen saçların yaklaşık ` civarı çıkmış olacaktır. Bu günden itibaren kişiler isterlerse saçlarına işlem (boyama) yaptırabilirler. Ayrıca hasta profesyonel sporcu ise protein tozu kullanımına tekrar başlayabilir.

1.Yıl; kişiye göre değişiklik gösterse de ekilen saçların hepsi çıkmış olacaktır. Sadece tepe bölgesi daha zayıf bir kan dolaşımına sahip olduğu için bazen bu bölgenin çıkışı 1,5 yıla kadar sürmektedir.

Sorularınız mı var? memnuniyetle cevaplamak için buradayız, saç ekimi tedavileri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Tedavilerinde Türkiye’de Öncü Marka. 21.000 Üzeri Operasyon ve 20 Yıllık Tecrübe İle Mecidiyeköy,  Şişli, İstanbul’da Hizmetlerimize Devam Ediyoruz.

saç ekimi sonrasında bir yıl (12 aylık) süreci sizler için anlattık
 • İstanbul Hair Center
 • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul
 • 0212 343 13 10
 • 0212 343 13 10
 • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup