Profesyonel Saç Ekimi Merkezi
İletişimWhatsAppMobil
Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalı?
Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalı?

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

15-11-2019

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Saç ekimi küçük bir cerrahi işlem gibi görünse de profesyoneller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Donanımlı, steril ve ilgili sağlık yönetmeliğine uygun hastane veya sağlık kuruluşlarında yapılması gerekir.


İstanbul Hair Center’da Saç Ekimi;

Danışmanlarımız ile iletişime geçtiğinizde öncelikle geçmişinizde ciddi hastalıklar geçirmişseniz belirtmeniz gerekmektedir. Hastalık sonucu kalıcı bir zarar gördünüz mü, ameliyat vb. cerrahi operasyon geçmişiniz var mı, ayrıca sürekli olarak kullandığınız ilaçlar var mı kullanılan herhangi bir ilaca alerjiniz var mı var ise bunları kurumumuzda ki şahsi danışmanımıza belirtmenizi gerekmektedir.

Sürekli hastalığınızı takip olan doktorunuz var ise o doktorada saç ekimi operasyonu geçireceğiniz bilgisini verip onayını almalısınız.

Operasyon öncesi ilk 3 günlük süreç; ilk olarak kullanılan ilaçlar var ise ilaçlara ve kullanılma nedenlerine göre bazı ilaçları kendi doktorunuzun da onayını alarak 3 gün ara vermek gerekebilmektedir. Örneğin; Kardiyovasküler hastalıklar sonrası kullandırılan aspirin türevi kan sulandırıcı ilaçlar var ise bunları özellikle belirtmek ve ara vermek gerekebilmektedir. Başka bir örnek vermek gerekirse şeker hastası olabilirsiniz ve bu durumda kullandığınız ilaçları aksatmadan kullanmanız gerekmektedir.

Alkol kullanımına operasyon gününe 2 gün kala ara verilmeli ve operasyondan sonra ki 7 gün de kullanılmamalıdır. Sigara kullanılıyorsa mümkün olduğunca tüketimi azaltılmalıdır. Gerek saç ekim öncesi gerekse saç ekim sonrası süreçte damar yapısını daraltma etkisi ile kan akışını zayıflayacak olduğundan dolayı bölgeye ekilen ve mevcut olan saçların beslenmesini bozacaktır.

Operasyon günü; operasyona karnınız tok gelmeniz gerekmektedir. Operasyona saatinize göre uygun beslenmiş olmak önemlidir. Operasyon süreci uzun olduğu için rahat kıyafetler giymenizi tavsiye etmekteyiz. Ama üst kısmınıza kıyafet olarak gömlek, önden fermuarlı eşofman veya geniş yakalı bluz ile gelmenizi tavsiye ederiz. Operasyon sonrası bunları giymeniz daha kolay olacaktır.

SAÇ EKİMİ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Saç ekimi süreci tamamlandıktan sonra en önemli bölüm başlamaktadır. Bu süreçte ki dikkat ve hassasiyet saçların çıkma sürecinden verimliliğine kadar büyük önem taşımaktadır.

Operasyon günü; saç ekim işlemi bittikten sonra uzmanlarımız saçların alındığı bölgeye (donör alana) pansuman yapıp kapatacaklardır. Fakat ekim yapılan bölge açık kalacak ve herhangi bir temasta bulunmamanız gerekmektedir. Özellikle transferiniz yapıldığı esnada araca biniş ve inişlerde çok dikkat etmek gerekmektedir. Konakladığınız yere geldiğinizde aç olmasanız da biraz yemek yemelisiniz hem kan şekeriniz hem de vücut direnciniz için önemlidir. Yemekten sonra operasyon sonrası ilacınız içmelisiniz.

Uyuma pozisyonu; ilk 7 gün için en çok dikkat edilecek durumlardan birisidir. Ekilen saç folikülleri henüz dokuya tam tutunamadıkları için yerinden oynayabilir veya komple çıkabilir. Bu yüzden size verilen boyun yastığını kullanarak sadece sırt üstü yatmanız tavsiye edilmektedir. Bu şekilde uyumanızı istememizin ikinci sebebi ise ödemin başınızın arka tarafına kaymasını sağlayarak alın ve göz çevresinde şişlik oluşmasını engellemektir.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

İlaç takviyesi ve masaj; saç ekimi sonrasında sizlere dört farklı ilaç verilmekte bunların düzenli kullanımı oldukça önemlidir kullanılmaması durumunda enfeksiyon ve yara oluşumu olmaması için ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmalısınız.

15 Gün Sonra

15. günden sonra size tavsiye edilen vitamin ilaçlarını düzenli olarak tavsiye edilen şekilde kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca operasyondan sonra uzmanlarımızın gösterdiği şekilde ekim bölgenize gün içerisinde sürekli masaj yapılarak kan dolaşımı hızlandırılıp beslenmeyi arttırmanız gerekmektedir.

12 Aylık Süreci Anlatan Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız..


Hüseyin KAYA, İstanbul Hair Center

Sorularınızı memnuniyetle cevaplamak için buradayız, saç ekimi tedavileri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Tedavilerinde Türkiye’de Öncü Kuruluş. 21.000 Üzeri Operasyon ve 20 Yıllık Tecrübe İle Şişli, İstanbul’dayız.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler ve Önemli Detaylar
  • İstanbul Hair Center
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2020©copyright ihcgroup