Profesyonel Saç Ekimi
İletişim WhatsApp Mobil

Obezite Hastalığı ve Saç Ekimi

Obezite Hastalığının Saç ve Saç Kökleri Üzerindeki Etkisi, Obezler İçin Saç Ekimi Tedavisi

30-01-2021

Obezite hastaları saç ekimi yaptırabilir mi? Riskleri var mı? gibi bir çok soruyu uzmanlarımız sizin için cevaplıyor.

Çağımızın en büyük sağlık problemlerinden birisi haline gelen Obezite çok ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Saç Ekimi Operasyonu da bu sorunlar yüzünden Obez hastalarının ertelemek zorunda olduğu bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun en büyük nedeni ise Obezite rahatsızlıklarının bazıları kişinin yaşam kalitesini düşürürken bazıları ise hayati risk teşkil eden (felç, ölüm) durumlara yol açabiliyor olmasıdır.

Mevcut Saçlarınız veya Saç Ekimi Sonucu Yeni Çıkan Saçlarınız Hakkında

Kişinin mevcut saçlarına veya saç ekimi olmuşsa saçların çıkış sürecine etki eden faktörlerinden kısaca bahsedelim;

Yüksek kolestrolün ciddi sağlık problemlerinin tetikleyici olması yanında dolaylı yoldan da kişinin saçlarına negatif yönden etkisi vardır. Bilindiği üzere atardamar, toplardamar ve kılcal damarların iç yüzeyinde birikmesi sonucu damar daralması hatta tıkanması sorunları ortaya çıkarmaktadır. Saçlarımız da kan damarları yoluyla ihtiyacı olan besinleri alırlar.

Dolayısıyla damar yapısında meydana gelen deformasyon saçların zayıflamasına ve dökülmesine neden olabilmektedir. Elbette yeni ekilen saçlarda aynı yolla beslendiği için ekilen saçların zayıf ve eksik çıkmasına neden olabilmektedir.

Diyabet (Şeker) hastalığı da çok ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu sorunlardan birisi de ciltte meydana getirdiği deformasyonlardır. Kişi sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsa ve mevcut saçlarının da korunmasını istiyorsa burada ilk önceliklerden birisi de sağlıklı saç derisidir.

Saç derisinde bulunan yağlanma sorunları, enfeksiyonlar, darbeler ve kazalar sonucu alınan hasarlar kişinin hem mevcut saçlarına hem de ekim yapılmış saçları etki etmektedir.

Obezite ve Saç Ekimi Operasyonları

Obezite fiziksel rahatsızlıkların yanında kişide psikolojik rahatsızlıklara da sebebiyet vermektedir. Kişi mevcut görünümünden kaynaklık stres, depresyon, anksiyete gibi çeşitli rahatsızlıklar yaşayabilmektedir. Günümüzden saçlara negatif yönde etki eden en büyük problemlerden birisi de strestir. Stres ciddi saç dökülmelerine neden olmaktadır.

Obezite problemi yaşayan çoğu kişi hızlı kilo vermek adına kulaktan duyma diyet yöntemlerini bilinçsizce uygulayabilmektedir. Kişinin kilo alması veya kilo verdirilmesi alanında uzman kişilerce çeşitli sağlık prosedürleri takip edilerek Obezite Tedavi Merkezi tarafından yapılmalıdır.

Eğer kişi profesyonel kişilerden yardım almadan hızlı kilo kaybına uğrarsa ciddi metabolik sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bunlarda elektrolit dengesinde bozulma, kansızlık, organ yetmezliği, stres ve tiroid rahatsızlıklarını tetikleyerek ciddi saç dökülmesine neden olmaktadır.

Hüseyin KAYASaç Ekimi Uzmanı

İstanbul Hair Center, Obezite rahatsızlığı olan hastalara Profesyonel Saç Ekimi Programları uygulamaktadır. Çözüm Ortağımız Biomy Health Obezite Merkezi Doktorları ile Sağlıklı ve Başarılı Bir Saç Ekimi Sizi Bekliyor.

Detaylı bilgi için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Obezite Hastalarına Özel Saç Ekimi İstanbul

  • İstanbul Hair Center, Saç Ekimi Merkezi
  • Esentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli, İstanbul-Türkiye
  • 0212 343 13 10
  • 0212 343 13 10
  • info[at]istanbulhaircenter.com
2021©copyright ihcgroup